Jen tak

Crock Pot - Pomalý hrnec

Včera jsem si udělala radost a koupila jsem si Crock Pot nebo-li po česku Pomalý hrnec. Okukovala jsem ho dlouho a pořád mě lákal.  Včera jsem se tedy přesvědčila a koupila s tím, že pokud nebude vyhovovat půjdu ho vrátit .  A jelikož jsem človek který nejedná dvakrát s rozvahou, tak jsem klasicky nejprve nakoupila a poté hledala na internetu nějaké informace.

Krom jiného jsem se dozvěděla, ze je to poměrně úsporný hrnec, který šetří energii i přez to, že v něm vaříte po dobu od 4 do 10 hodin. Dále že šetři váš cholesterol a váhu, neb se nemusí používat žádné tuky a tudíž je vhodný i pro dietáře.  Jediné co opravdu nešetří je místo. Ještě teď přemýslim, kam ho vlastně v mé poměrně malé kuchyni uskladním. Něco se ale bude muset najít, protože po prvním vařeni jeho vráceni už nepřipadá v úvahu.

Ještě večer jsem se rozhodla, že teno hrnec vyzkousim a jelikož doma zas toho tolik nebylo, jala jsem se trochu inrovizovat. Do hrnce jsem naházela suroviny, koření, promíchala, zapla a  nastavila na 8 hodin. Pak jsem  čekala co se bude dít. První hodina nic. Hrnec se rozpálil, ale jídlo bylo skoro studené. Po dvou hodinách jidlo začalo mírně bublat a tak jsem šla spát. Vstávala jsem v  noci o půl třetí do práce. Jídlo vonělo, mírně se vařilo a tak jsem spokojeně odešla. Kolem páté raní hodiny se jídlo samo vyplo a přeplo na udržování teploty. O půl sedmé ráno jsem dorazila z práce a s chutí posnídala teplé, čerstvé jídlo. Mimochodem velice chutné.

To mě nadchlo a tak jsem se rozhodla, že si tady založim kuchařku a začnu právě receptama pro tenhle hrnec.

Prozatím dnes přidávám první recept. Kdo má chuť může vyzkoušet. Kdo nemá Crock Pot, může zapéct v troubě.

 

                                               

Tak jsem si všimla, že poměrně dost lidí vyhledává informace o tomto kuchyňském pomocníkovi.  Proto jsem se rozhoodla doplnit mé laické informace o informace odboríků a také jsem nechala otevřenou diskuzi. Můžete sem psát své nazory a poznatky s timto  hrncem, nebo i své zajímavé recepty. 

Článek je ze stránky: www.bionaire.cz/rival

 

Hlavní výhody vaření v Pomalém hrnci

-úspora času při vaření (maso, zeleninu a všechny ostatní přísady dáte do hrnce najednou, zamícháte, nastavíte stupeň vaření a hrnce si více nevšímáte)
-vaření bez tuků (vaření dietních jídel, např. pro dietu žlučníkovou a redukční)
-úspora peněz (nízká spotřeba elektrického proudu, úspora peněz za tuky)
-zachování výživné hodnoty pokrmů (zůstávají zachovány vitamíny a minerální látky)
-pokrmy se při vaření nepřipálí ani nevysuší (jídlo se vaří pomalým
varem, při kterém se neodpaří žádná tekutina)
vaří se pomalu a stejnoměrně (nemůže se stát, že jídlo "uteče" jako u běžného vaření)

v hrnci můžete vařit: přesnídávkové polévky, guláše, perkelty, závitky i s omáčkami nebo štávami ze všech druhů mas, dusit čerstvou i mraženou zeleninu, připravovat zeleninová jídla, a jídla s mletým masem v keramické nádobě vydrží jídlo dlouho teplé
v keramické nádobě můžete jídlo přímo servírovat
v keramické nádobě můžete jídlo ohřívat v mikrovlnné troubě
keramická nádoba i poklice se dobře myjí (můžete je dát i do myčky nádobí)
-žádné další nádobí (k vaření v Pomalém hrnci potřebujete pouze prkénko, nůž a lžíci)
hrnec stačí otřít vlhkou utěrkou hrnec je ideální pro vaření i na chatě, chalupě nebo na dovolené

24.08.2020 22:37:47 - Hega14: Mě uchvátily skvělé hrnce G21, které jsem koupila tady. Pomalý hrnec mám, ale absolutně ho nepoužívám.
14.10.2012 20:39:09 - kencievci: Vážení přátelé pomalého vaření... pomozte podpořit facebookovou stránku pomalého vaření. Věřím, že s Vaší pomocí se stránka stane místem, kde Vy i další příznivci pomalení najdete spousty vynikajících receptů i tipů ohledně pomalení http://www.facebook.com/PomalyHrnec
21.09.2011 11:24:45 - : Pomalý hrnec se nebojím nechat vařit bez dozoru :o) Používám ho už několik roků na chalupě, právě díky tomu mohu vklidu odejít, třeba na houby. Mám hodně rád pomalé vaření, kdy se všechny chutě mají dostatek času spojit, tedy stará klasika a obnova litinových hrnců na kraji plotny a přesný opak rychlého vaření v tlakáči.
13.06.2011 16:57:30 - ejbisidi: Ahojky, já mám pomalý hrnec asi pět let. Je to můj miláček. Nejluxusnější jsou z něj masové vývary. Už naše babičky říkaly, že polévka by se měla vařit pomaličku a dlouho, takzvaně kulit. Já hodím maso a kosti do hrnce večer a jdu spát, ráno jej vypnu a než příjdu z práce je vývar prochladlý, stáhnu tuk a dodělám úžasnou silnou polévku. Nebo "pečené" vepřové, manžel ani jiné nechce, bez podlévání, hlídání ..... jen cibulku nechám před použitím zesklovatět. Vyzkoušela jsem už spoustu receptů a nedá se říct, že by něco nebylo dobré. smiley